Notah Begay III Junior Golf National Championship

Seattle Regional Pairings

Round 2 Pairings (7/31/2021)
7:45 AM Tee #1
  • Giffin, Charlotte (+31) Girls 14-18 Division 2023Woodinville, WA
  • Rhodes, Sara (+66) Girls 14-18 Division 2022Oak Harbor, WA
7:45 AM Tee #10
  • Coombe, Garr (+20) Boys 14-18 Division 2022Bremerton, WA
  • Williams, Arthur (+56) Boys 13 & Under Division 2026Sedro Woolley, WA
7:54 AM Tee #1
  • Mahler, Brooke (+15) Girls 14-18 Division 2022Buckley, WA
  • Bruland, Ashley (+22) Girls 14-18 Division 2022Sedro-Woolley, WA
  • Schroeder, Kiana (+29) Girls 14-18 Division 2024Arlington , WA
7:54 AM Tee #10
  • Yalamanchili, Taran (+35) Boys 13 & Under Division 2025Kirkland, WA
  • Paquin, Hunter (+53) Boys 13 & Under Division 2028Hayden, ID
8:03 AM Tee #1
  • Fernando, Triana (+11) Girls 14-18 Division 2023Kirkland, WA
  • Zhang, Claudia (+16) Girls 14-18 Division 2024West Vancouver, Canada
  • Greeny, Lauren (+22) Girls 14-18 Division 2022Pullman, WA
8:03 AM Tee #10
  • Lambert, Trey (+17) Boys 13 & Under Division 2027Coeur d Alene, ID
  • Kim, Jaxon (+25) Boys 13 & Under Division 2026Lacey, WA
  • Lu-Nguyen, Konner (+45) Boys 13 & Under Division 2027Sammamish, WA
8:12 AM Tee #1
  • Fenton, Brigitte (+10) Girls 14-18 Division 2022Auburn, WA
  • Worgum, Emma (+18) Girls 14-18 Division 2022Mount Vernon, WA
  • Logan, Madison (+25) Girls 14-18 Division 2022Brasstown, NC
8:12 AM Tee #10
  • Clinton, Carson (+11) Boys 13 & Under Division 2026Chelan, WA
  • Freeborn, Boden (+18) Boys 13 & Under Division 2028yarrow point, WA
  • Landesberg, Eli (+20) Boys 13 & Under Division 2027Bellevue, WA
8:21 AM Tee #1
  • Maralack, Kasey (+6) Girls 14-18 Division 2022Snoqualmie, WA
  • Nguyen, Brianna (+10) Girls 14-18 Division 2025Bellevue , WA
  • Yoo, Jaclyn (+16) Girls 14-18 Division 2021Bellevue, WA
8:21 AM Tee #10
  • Brill, Teigen (+4) Boys 13 & Under Division 2026Spokane, WA
  • Snyder, Theodore (+16) Boys 13 & Under Division 2026Gig Harbor , WA
  • Barrett, Ben (+17) Boys 13 & Under Division 2026Spokane, WA
8:30 AM Tee #1
  • Mularski, Taylor (+6) Girls 14-18 Division 2022Spokane, WA
  • Park, Audrey (+7) Girls 14-18 Division 2025Newcastle, WA
  • Shimizu, Payten (+10) Girls 14-18 Division 2022Wailuku, HI
8:30 AM Tee #10
  • Zhang, Eric (+4) Boys 13 & Under Division 2025Bellevue, WA
  • Villanueva, Floyd (+5) Boys 13 & Under Division 2026Edmonds, WA
  • Williams, Lucas (+12) Boys 13 & Under Division 2026Seattle, WA
8:39 AM Tee #1
  • Tran, Suzie (+1) Girls 14-18 Division 2024Poulsbo, WA
  • Stolte, Berenice (+10) Girls 14-18 Division 2024Medina, WA
  • Lee, Jacinda (+11) Girls 14-18 Division 2024Camas, WA
8:39 AM Tee #10
  • Woolworth, Drew (-7) Boys 13 & Under Division 2026Lake Oswego, OR
  • Huang, Zach (-2) Boys 13 & Under Division 2026Sammamish, WA
  • Brooke, Preston (E) Boys 13 & Under Division 2027Gilbert, AZ
8:48 AM Tee #1
  • Gelinas, Brooke (+4) Girls 14-18 Division 2022Bonney Lake, WA
  • Montoya, Maddie (+6) Girls 14-18 Division 2022Boise, ID
  • Lu-Nguyen, Haley (+18) Girls 14-18 Division 2024Sammamish, WA
8:48 AM Tee #10
  • Ray, Ananya (+32) Girls 13 & Under Division 2026Bellevue, WA
  • Jefferson, Jocelyn (+140) Girls 13 & Under Division 2029Blaine, WA
8:57 AM Tee #1
  • Elsayegh, Kaila (+2) Girls 14-18 Division 2025Pacific Palisades, CA
  • Li, Amber (+4) Girls 14-18 Division 2024Bellevue, WA
  • Breedlove, Jillian (+9) Girls 14-18 Division 2023University Place, WA
8:57 AM Tee #10
  • Ikei, Carly (+24) Girls 13 & Under Division 2025Gig Harbor, WA
  • Haas, Adelyn (+55) Girls 13 & Under Division 2027Albuquerque, NM
  • Diep, Kandyce (+73) Girls 13 & Under Division 2025Bothell, WA
9:06 AM Tee #10
  • Chang, Claire (+6) Girls 13 & Under Division 2025Bellevue, WA
  • Stolte, Charlene (+8) Girls 13 & Under Division 2026Medina, WA
  • Otto, Tatum (+12) Girls 13 & Under Division 2026Bellevue, WA
11:45 AM Tee #1
  • McCarthy, Patrick (+11) Boys 14-18 Division 2022Spokane, WA
  • Olson, Hunter (+20) Boys 14-18 Division 2022Puyallup, WA
  • Rex, Austin (+20) Boys 14-18 Division 2022Kirkland, WA
11:45 AM Tee #10
  • Cha, Seungmin (+33) Boys 14-18 Division 2024Bellevue, WA
  • Franz, Michael (+43) Boys 14-18 Division 2024Sammamish, WA
  • Schufreider, Luke (+46) Boys 14-18 Division 2023Maple Valley, WA
11:54 AM Tee #1
  • Yoon, Brandon (+11) Boys 14-18 Division 2023Mukilteo, WA
  • Choi, Aaron (+14) Boys 14-18 Division 2025Mukilteo, WA
  • Sannakkayala, Zubin (+23) Boys 14-18 Division 2023Redmond, WA
11:54 AM Tee #10
  • Conley, Conner (+20) Boys 14-18 Division 2022Gig Harbor, WA
  • Sawatzky, Parker (+25) Boys 14-18 Division 2024Olympia, WA
  • Plenkovich, Will (+30) Boys 14-18 Division 2021Lynden, WA
12:03 PM Tee #1
  • Clogston, Josh (+9) Boys 14-18 Division 2021Mukilteo, WA
  • Cross, Joshua (+13) Boys 14-18 Division 2021Spanaway , WA
  • Takeshita, Ryan (+18) Boys 14-18 Division 2025Auburn, WA
12:03 PM Tee #10
  • Kim, Ryon (+21) Boys 14-18 Division 2024Bellevue, WA
  • Hagen, Ty (+25) Boys 14-18 Division 2022Everson, WA
  • Zamani, Christopher (+29) Boys 14-18 Division 2023sammamish, WA
12:12 PM Tee #1
  • Nichols, Harris (+10) Boys 14-18 Division 2023West Linn, OR
  • Lund, Mats (+13) Boys 14-18 Division 2022Bellevue, WA
  • Sun, Michael (+20) Boys 14-18 Division 2025Bellevue, WA
12:12 PM Tee #10
  • Luan, Jerry (+15) Boys 14-18 Division 2023bellevue, WA
  • Moliga, Quincy (+18) Boys 14-18 Division 2022Puyallup, WA
  • Chung, Yeho (+26) Boys 14-18 Division 2024BELLEVUE, WA
12:21 PM Tee #1
  • Cox, Sam (+8) Boys 14-18 Division 2021Ferndale, WA
  • Hoang, Elliott (+11) Boys 14-18 Division 2024Mercer Island, WA
  • Guzha, Mussa (+12) Boys 14-18 Division 2021Lakewood, WA
12:21 PM Tee #10
  • Van Hollebeke, Ben (+19) Boys 14-18 Division 2021Seattle, WA
  • Lai, Lucas (+20) Boys 14-18 Division 2023Vancouver, Canada
  • Graney, Hunter (+21) Boys 14-18 Division 2023Richland, WA
12:30 PM Tee #1
  • Elaimy, Isaac (+6) Boys 14-18 Division 2023Seattle, WA
  • Olson, Brock (+10) Boys 14-18 Division 2022Kirkland, WA
  • Kang, Jacob (+11) Boys 14-18 Division 2025Mill creek, WA
12:30 PM Tee #10
  • Eastman, Miles (+10) Boys 14-18 Division 2022Portland, OR
  • Titus, Matt (+18) Boys 14-18 Division 2021Tacoma, WA
  • Yu, Aidan (+20) Boys 14-18 Division 2024Bellevue, WA
12:39 PM Tee #1
  • Maulding, Brock (+4) Boys 14-18 Division 2024Lake Tapps, WA
  • Chen, Evan (+8) Boys 14-18 Division 2023Camas, WA
  • Tseng, Alex (+10) Boys 14-18 Division 2024Portland, OR
12:48 PM Tee #1
  • Yocam, Nathan (+7) Boys 14-18 Division 2023Sammamish, WA
  • Leonen, Eric (+9) Boys 14-18 Division 2022Lynnwood, WA
  • McNelly, Eli (+21) Boys 14-18 Division 2024Olympia, WA
12:57 PM Tee #1
  • Borgida, Ben (+5) Boys 14-18 Division 2022Shoreline, WA
  • Otto, Owen (+8) Boys 14-18 Division 2024Bellevue, WA
  • Burns, Maxwell (+12) Boys 14-18 Division 2022Lakewood, WA
1:06 PM Tee #1
  • Larrabee, Baylor (-3) Boys 14-18 Division 2024Ferndale, WA
  • Price, Owen (+2) Boys 14-18 Division 2023Tacoma, WA
  • Hildreth, Burly (+6) Boys 14-18 Division 2022Orcas Island, WA
1:15 PM Tee #1
  • Kim, John (-3) Boys 14-18 Division 2022Yakima, WA
  • Kim, Daniel (+2) Boys 14-18 Division 2022Mukilteo, WA
  • Janho, Jacob (+8) Boys 14-18 Division 2024Puyallup, WA
1:24 PM Tee #1
  • Remington, Mason (-4) Boys 14-18 Division 2023Seattle, WA
  • Seong, Jeff (+2) Boys 14-18 Division 2026Tacoma, WA
  • Leonen, Zachary (+10) Boys 14-18 Division 2021Lynnwood, WA
1:33 PM Tee #1
  • Kildall, Ronny (-5) Boys 14-18 Division 2021Lake Stevens, WA
  • Tseng, Ethan (-5) Boys 14-18 Division 2022Portland, OR
  • Cooke, Alexander (E) Boys 14-18 Division 2023Spokane, WA